Hry pro štěňata

puppy-791834_1280Je normální, že štěňata mají spoustu energie a nadšení pro hru. Asi se vám zrovna nelíbí, když vás štěně kouše do rukou nebo se honí za vašimi prsty u nohou. Štěně múžete naučit, aby si hrálo vhodně, začně totiž směřovat svoje kousání na hračky. Nečekejte ale, že si bude hrát hned od začátku podle vašich představ s hračkami, které jste mu vybrali :-) Jemně ho povzbuzujte a chvalte, aby se k tomu propracovalo.

Všechna štěňata potřebují kousat, když rostou. Některá plemena více než jiná a většina dokáže nadělat v bytě pěkné škody. Kousání je přirozenou a normální činností, takže nečekejte, že vám štěně nikdy nic nerozkouše. Místo toho ho naučte, aby se zaměřilo na své hračky.

Vhodné hračky na kousání

Na trhu je celá řada kousátek, která štěně zaměstnají. Je však důležité, abyste na štěně dohlíželi, protože se může snažit ho samým nadšením spolknout.

KOUSÁTKA ZE SUROVÉ KŮŽE

Vyrábí se z hovězí kůže a mají všechny možné tvary i velikosti. Vybírejte s ohledem na velikost štěněte a odstraňte všechny malé části, abyste předešli jejich vdechnutí. Obměňujte tvary, se o ně štěně neztrácelo zájem.

KOUSÁTKA 

Jsou speciálně navržená pro štěňata, která ještě nemají dospělé zuby a sílu.  Až štěně povyroste, přejděte k výrobkům pro dospělé.

dog-fantasy-puppy-tpr-dental-kolecko-modre  nobby-bavlneny-uzlik-krouzek  nerf-dog-hracka-pretahovadlo-kruhy

 

INTERAKTIVNÍ PLNITELNÉ HRAČKY

Mnohé z nich se vyrábí z odolné gumy, která je pro tlamu štěněte dostatečně měkká. Nezapomeňte je vyměnit za verzi pro dospělé, až štěně vyroste. Obvykle mají v sobě dutinu, do které můžete dát pamlsky, a štěně se zabaví tím, že se bude snažit dostat chutné kousky ven.

Povzbuzování ke hře s hračkami

Zpočátku hru zjednodušete, aby to štěně nevzdávalo. Chvalte ho a povzbuzujte ke hře s hračkou. Nejdřív ji držte a štěněti nabídněte, aby lízalo jídlo ukryté uvnitř. Nakonec si hračku s radostí převezme samo.

Nezapomínejte ho chválit a čas od času do hračky doplňte pamlsky. S hračkou můžete procvičovat aportování, a když vám štěně hračku přinese, můžete do ní doplnit jídlo.

 

 

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.