Přehled podestýlek pro kočky

Na trhu se stelivem pro kočky je opravdu z čeho vybírat. Jak tedy zvolit tu správnou pro kočičku a domácnost. Ze začátku je ideální začít používat stejný typ steliva jako používal chovatel, pak můžete plynule přejít na jiný typ.

Zde představujeme nejčastější typy podestýlek pro kočky:

KAMENINOVÉ PODESTÝLKY

Asi nejběžnější a nejvíce používaná steliva v domácnostech jsou právě kameninová steliva z bentonitu. Ty jsou dále rozdělená na hrudkující nebo nehrudkující.

U hrudkujících steliv je největší předností úspornost a jednoduchý úklid. Fungují tak, že po vykonání potřeby, následném zahrabání a uschnutí, se vytvoří kompaktní hrudka, kterou jednoduše z WC vyberete pomocí lopatky.  Steliva se vyrábějí ve třech různých hrubostech, a to hrubost super jemná, jemná a hrubá, navíc s vůní nebo bez vůně. Z naší nabídky doporučujeme ZVERLIT podestýlky, které jsou čistě přírodní, hygienicky nezávadná, ekologicky čistá, nealergizující a s minimální prašností.

SILIKAGELOVÉ PODESTÝLKY

Nejmodernějším typem je silikagelová podestýlka. Je založena na revoluční technologii, kdy silikagel uzavírá veškeré tekutiny i pachy v krystalech a nepropouští je zpět na povrch. Oproti kočkolitům, kde dochází jen k pohlcování tekutin i pachů, ale ne k jejich likvidaci. Podestýlka je na omak stále suchá a i po vykonané potřebě velmi hygienická. Brání rozvoji bakterií, což z ní dělá nejhygieničtější typ podestýlky. Je 100% bezprašná, vydrží až 4x déle než kameninová steliva. Šetří čas i práci s čištěním záchodku, vybíráme pouze tuhé výkaly, moč zůstává pohlcena v podestýlce. U světlých koček nešpiní, ani nebarví srst na tlapkách.

Pokud není kočka na silikagelovou podestýlku zvyklá, může nastat problém s jejím používáním. Stelivo při absorpci vydává slabé praskavé a šumivé zvuky, kterých se kočka může bát. Pokud ji chceme navyknout, používáme určitý čas smíchaný silikagel s běžně používanou podestýlkou, na kterou je kočka zvyklá. Tato podestýlka se nesmí splachovat do WC.

Zakoupit může mnoho druhů silikagelových postýlek v mnoha různých velikostech, s vůní či bez.

PŘÍRODNÍ PODESTÝLKY

Přírodní dřevitá podestýlka pro kočky. Vyrábí se z neošetřených jedlí a smrků. Všechny tekutiny a pachy jsou vázány mnohem efektivněji v kapilárním systému těchto rostlinných vláken, než je tomu u běžných steliv. Výborně hrudkuje, hrudky se nerozpadají a zůstávají tvrdé. Je kompostovatelná, 100% biologicky odbouratelná a můžeme ji splachovat do WC. Výborně pohlcuje zápach, má příjemnou přírodní dřevitou vůni. Je měkká a příjemná pro tlapky. Vyzkoušejte například kvalitní podestýlku Cat‘s Best Oko Plus.

PODESTÝLKY Z BUNIČINY

Posledním typem jsou podestýlky z buničiny. Tyto podestýlky jsou vyrobené recyklací druhotné suroviny, vznikající při výrobě dámské a dětské hygieny. Při výrobě nejsou káceny stromy, ani se netěží z přírody. Materiál je 100% rozložitelný, lze ho zlikvidovat jednoduše spláchnutím do toalety, nebo kompostováním. Je vhodný pro alergiky a astmatiky, je bez parfemace, bez umělých barviv. Obsahuje lapur zámek k absorpci pachů. Asan Cat Pure je ekologická podestýlka pro krátkosrsté kočky a fretky s technologií absorpce pachů LAPUR.

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.