Vážení zákazníci. Poslední balíčky budeme expedovat 20.12.2018 poté všechny objednávky až 2.1.2019 a dle dostupnosti uvedené u zboží. Nyní se lhůta v některých případech prodlužuje vlivem přetížení všech přepravců až na 4 pracovní dny. Prosím mějte v tomto období trpělivost a schovívavost nejen ke kurýrům.

Jak vybrat krmivo ?

Jak vybrat správné krmivo?

Pro zvolení správného krmiva pro vašeho psa, je potřeba si odpovědět na těchto pár otázek.

  • Kolik je vašemu pejskovi? Jak je starý?
  • Kolik váží?
  • Má nějaké zdravotní problémy?
  • Jaká je jeho kondice?


Každé krmivo by mělo zohlednit aktuální kondici vašeho psa.

Stačí popřemýšlet nad možnými odpovědmi na uvedené otázky a nutně dojdeme k závěru, že universální krmivo nemůže vyhovovat všem pejskům. Rozhodně tím nemyslím granule speciálně určené jen pro jorkšíry, granule jen pro německé ovčáky…

Rozumí se samo sebou, že štěně má jiné nároky na krmivo než dospělý pes, senior má jiné nároky než štěňátko, stejně tak jsou rozdílné nároky pro aktivního psího sportovce oproti psu, který nejvíce času tráví na gauči.

Také zdravotní stav se dá ovlivnit (nejen) stravou, a hraje při sestavování správného jídelníčku významnou roli.


Pes s citlivým trávením

Pro psa se slabým trávením doporučuji především vybírat lehce stravitelné druhy potravy a při přechodu na nový druh postupovat opatrně. To znamená přidávat nové krmivo po malých dávkách a v dlouhých časových intervalech. Mějte na paměti, že jakákoliv složka v krmivu může způsobit pejskovi s citlivým zažíváním či alergickými reakcemi zdravotní problémy, z nichž možná ty nejmenší jsou průjmy. Proto při převádění na nové krmivo postupujeme opravdu opatrně a svého psa pozorně sledujeme.


Štěňata

puppy-1207816_640Pro štěňátko je vhodné krmivo s dostatečným množstvím množstvím vápníku. Výborným zdrojem vápníku jsou syrové dršťky, zelené dršťky, tvaroh s rozmíchaným žloutkem, filé, kuřecí krky ...

Zvýšenou pozornost je potřeba dávat na správný poměr vápníku a fosforu, abychom předešli zdravotním problémům v růstu. U rostoucích psů je stanoven na 2 : 1; u dospělých psů na 1,2 : 1.

Na správný poměr vápníku a fosforu dbáme zejména u velkých a rychle rostoucích plemen. Hrozí tak růstové problémy, jako je tvorba prošlapů, vybočené tlapky, ty mohou v dospělosti způsobovat potíže se zády.


Starší pes

Máte doma psího seniora, tak vám doporučuji ho krmit 3x-5x denně. Pokud krmíte syrovou nebo vařenou stravou, je ideální krmivo vždy lehce ohřát. U seniorů je dobré hlídat psa, zda dostatečně pije. Je to jako u lidí- potřeba pít není tak nutkavá, ale tělo potřebuje dostatečné množství vody k zachování správné činnosti ledvin a dalších orgánů. Výbornou fintou, jak psa stimulovat k pití,je ochucení vody vývarem. Další možností je podávat vodu pejskovi v pravidelných intervalech prostřednictvím injekční stříkačky.


Štíhlý pes

U extra hubeného psa nejen zvýšíme dávku krmiva, zaměříme se i na pohyb podporující osvalení a zkontrolujeme poměr bílkovin a tuků ve stravě. Aby pes přibral nemusí jíst tuky ve formě tučného masa, sádla a dalších dobrot. Pro správné trávení tuků je potřeba tělu dodat i více bílkovin, protože metabolismus tuků a bílkovin je úzce provázán.


Obézní pes

wiener-dog-1575139_640U psa s nadváhou platí to, co u hubeného psa v opačném měřítku.  Vynecháme v jídelníčku psa bílé pečivo, tučné maso, přidáme více zeleniny a pohybu.

 

 

 


 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.