Jak vybrat antiparazitní přípravek ?

Antiparazitika mají různou formu a také způsob použití. Jedno však mají společné, pomáhají našim mazlíčkům v boji proti blechám, klíšťatům, ale i všenkám, otravným komárům a mouchám. 

Nejvíce používané a známé jsou antiparazitní obojky. Kromě nich existují ještě další antiparazitika, například pipety (spot on), spreje, pudry a šampony, nebo lze použít výhradně přírodní přípravky. 

Při výběru toho správného antiparazitika bychom měli být obezřetní, neboť se psy a kočkami je to stejné jako s námi lidmi, ne každému vyhovuje všechno. Zvláště opartní buďte v případech, kdy máte pohromadě psa i kočku. Kočky nesnáší Arpalit, Bio Kill a Diffusil, tudíž musíte vyloučit z ochrany proti klíšťatům a blechám všechny tyto prostředky. Nesmíte je tedy pořizovat ani pro svého psa. Kočku po aplikaci nesprávného antiparazitika (určeného pro psa) totiž můžete i zabít! 

Jak vybírat antiparazitní obojek

Při jeho pořizování je důležité změřit psovi obvod krku. Dalším kritériem je váhová nebo velikostní kategorie a stáří psa. Většina obojků je určena pro štěňata od 2 měsíců. Cena jednotlivých obojků se poměrně výrazně liší díky účinné látce, která působí proti blechám a klíšťatům různě dlouho.

Je na zvážení, zda dáte přednost obojku s delší dobou účinnosti, a to třeba i za vyšší cenu, nebo nikoli. Máte-li psa, který miluje vodu a v řece se koupe, dokud voda nezamrzne, rozhodně se vyplatí pořídit dražší voděodolný obojek. Takovým je například obojek Foresto je skvělý v tom, že zabíjí a odpuzuje parazity až 8 měsíců. Navíc ho můžete použít pro psa, který žije v domácnosti společně s dalším mazlíčkem, s kočkou. Obojek je netoxický, nezapáchá a ani psům nezbarvuje svým působením srst.

Jak funguje obojek Foresto ?

bayer_foresto_obojek_kocka_pesforesto_jak_funguje

 

Další alternativou s dlouhodobým účinkem – žvýkací tablety

Někteří chovatelé nedají dopustit na tablety, které pes jednoduše rozžvýká anebo spolkne a tím je zajištěný dlouhodobý účinek odpuzující nejen klíšťata, ale i blechy. K nejznámějším patří žvýkací tablety Bravecto a NexGard. Oba přípravky jsou považovány za novinky v boji proti ektoparazitům psů. I podávání tablet je závislé na hmotnosti psa. Tablety zakoupíte pouze u veterinárního lékaře. Cenově spadají sice do finančně náročnější kategorie, ovšem jejich účinek je dlouhodobý a spolehlivý. 

PIPETY (SPOT ON přípravky) 

Spot-on přípravky mají výhodu především v počtu parazitů, před kterými psa chrání. 

Například pipety Advantix, které chrání psa před ektoparazity dokonce pětinásobně - proti klíšťatům, blechám, komárům, bodavým mouchám a všenkám. Advantix má unikátní repelentní účinek díky kterému odpudí klíště, komára nebo bodavý hmyz dříve, než se stačí zakousnout a přenést na psa infekci.

Při výběru vhodné pipety se řídíme hmotností a stářím psa. Aby byl zajištěn řádný účinek proti klíšťatům, je nezbytné pipetu aplikovat pravidelně jednou za měsíc. Velkou výhodou pipet je i odolnost vůči vodě, účinnost se tak nesnižuje

 Nakapat pipetu psovi nebo kočce je velmi jednoduché

frontline_aplikace_pipety_1 krok_1frontline_aplikace_pipety_3 krokfrontline_aplikace_pipety_2 krok

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.