Jak na ochranu psů proti útokům klíšťat

Jak na ochranu psů proti útokům klíšťat

Možná jste ani netušili, že existuje jak mapa aktivity klíšťat, tak další mapa, která zobrazuje místa, na kterých se nejčastěji vyskytují klíšťata infikovaná. V jarním a letním období se tyto mapy stávají nejnavštěvovanějšími místy internetu všemi majiteli domácích mazlíčků.

Nyní je správný čas

Klíšťata, draví útočníci, kteří dokážou škodit nejen na lidském těle, ale pochopitelně i na tělech našich domácích mazlíčků, nás často nenechávají v klidu spát. Naštěstí existuje mnoho způsobů, jak můžeme ochránit naše čtyřnohé přátele před útoky klíšťat, a to pomocí nejrůznějších druhů přípravků a také antiparazitálních obojků. Ačkoli ještě nebyl vyvinut žádný antiparazitální obojek pro nás páníčky, rozhodně bychom neměli váhat s pořízením obojku pro naše psy a kočky. Teploty s příchodem jara stoupají a klíšťata už číhají.

Krev sají nymfy a dospělé samice

Nymfy klíšťat jsou schopny se přisát na psa, kočku, zajíce, ježka a mnohá další větší zvířata. Dospělé samice klíšťat využívají jako zdroj potravy (krve) větší živočichy, jako například dobytek, koně, černou zvěř, také srny a jeleny a pochopitelně i kočky a psy.

Od kolika stupňů jsou klíšťata aktivní

Jistou aktivitu klíšťat můžeme pozorovat již v těchto brzkých jarních dnech, kdy se třeba jen na den či dva zvýší teploty. Aktivita klíšťat začíná s teplotami mezi 5 – 8 °C. Plně propukne s příchodem dlouhodobě trvajícího teplého počasí. Sezónou hlavní aktivity klíšťat je květen. Interaktivní mapa https://www.kliste.cz/cz/mapa-aktivity zobrazuje lokality v ČR, které vykazují vysokou aktivitu nakažených klíšťat. O aktuální aktivitě klíšťat nás informuje webová stránka ČHMÚ http://portal.chmi.cz/predpovedi/predpovedi-pocasi/ceska-republika/predpoved-aktivity-klistat, kde od dubna každého roku najdeme pravidelné aktuální informace.

5 jednou ranou

Až 5 útočníků můžete zabít jednou ranou. Nevíte jak? Když pořídíte svému psovi antiparazitální obojek, který si poradí nejen s blechami a klíšťaty, ale také s komáry, všenkami a mouchami.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.